CHP’nin ithal adayının sosyal medya oyunu ifşa oldu

 31 Mart yaklaşırken İstanbul’da seçimin merakla takip edileceği ilçelerden biri olan Sarıyer’de ilginç gelişmeler yaşanıyor. Sarıyer’de 15 yıldır Belediye Başkanlığı yapan Şükrü Genç‘in yerine aday gösterilen ve Kartal Belediye Başkan Yardımcısı olması sebebiyle ‘İthal aday’ olarak adlandırılan Oktay Aksu‘nun sosyal medya oyunu ortaya çıktı.

CHP’Lİ İSMİN BOT HESAP OYUNU

Geçtiğimiz haftalarda ‘Bot’ izlenme ve beğeni aldığı ortaya çıkan CHP’li Aksu’nun sosyal medyada parayla satın alınan sahte hesaplarla takipçi sayısı yüksek göstermeye çalıştığı tespit edildi. Aksu’nun pazar günü 7 binlerde olan Instagram hesabının takipçi sayısını yine BOT hesaplarla 12 bin 500’e yükselttiği belirlendi.

Aksu’nun 7 binden bir anda 12 bin 500’e çıkan takipçi sayısı, önce 11 bin 400, daha sonra 10 bin 800’e düştü.UZAK DOĞULULAR TAKİP EDİYOR

Aksu’nun global projeleri geçtiğimiz hafta da uzak doğunun ilgisini çekmiş ve uzak doğulu bin hesap CHP’nin Sarıyer adayını sosyal medya üzerinden takip etmeye başlamıştı. Aksu’nun projelerini merak ederek hesabını takip eden 5 bin kişinin tamamının ise hesaplarının gizli olması ve gönderi sayılarının “0” olması dikkat çeken başka bir nokta oldu. 

SAHTE İZLENME VE BEĞENİ SATIN ALMIŞTI

Geçtiğimiz hafta yaptığı paylaşımlara “BOT” olarak tabir edilen sahte beğeni ve izleme aktaran Aksu, ertesi gün bu içeriklerin beğeni ve izlenme sayılarının görünürlüğünü kapatmış ve bu girişime nokta koymuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x