Cem Yılmaz’dan Ahu Yağtu’ya ‘nafaka’ göndermesi! ‘Oğlum haberi sakın annene gösterme’

Cem Yılmaz ile Ahu Yağtu, Ağustos 2012’de Kemal adında bir erkek çocukları dünyaya gelmesine rağmen Aralık 2013’te ‘evlilik birliğinin temelinden sarsılması’ gerekçesiyle anlaşmalı olarak boşanmıştı. Çocuğun velayetini anneye veren mahkeme, Yılmaz’ın oğlu için aylık 10 bin dolar iştirak nafakası ödemesine karar vermişti.

NAFAKA TEKRAR 10 BİN DOLAR OLDU!

Komedyen, boşanmadan sekiz yıl sonra Ahu Yağtu’ya ödediği 10 bin dolarlık nafakanın azaltılıp, 40 bin TL olarak belirlenmesini talep etmişti. Mahkeme kararıyla nafakayı 70 bin TL’ye düşürülmüştü. Ahu Yağtu ise karara itiraz edip, İstinaf Mahkemesi’ne başvurmuştu. Mahkeme, nafakayı tekrar 10 bin dolar olarak düzenlemişti.

Cem Yılmaz’ın, eski eşi Ahu Yağtu ile mahkemelik olduğu nafaka krizini yeni gösterisinde sahneye taşıması dikkat çekti. Ünlü komedyen, 12 yaşındaki oğlu Kemal’e, mal varlığını annesinden nasıl gizlemesi gerektiğini esprili bir dille anlattı.

“ANNENİN HABERİ YOK DEĞİL Mİ?”

50 yaşındaki komedyen, “Geçenlerde oğlum Kemal, internetten mal varlığımın 20 milyon dolar olduğuna dair bir haber okumuş. Bana ‘Baba doğru mu?’ diye sordu. ‘Annenin haberi yok değil mi? Haberi sakın ona gösterme’ diye uyardım. Biliyorsunuz, ömür boyu ödemem gereken bir nafaka söz konusu” sözleriyle gündem oldu.

Sadece 21 ay evli kaldığı Cem Yılmaz’a karşı mahkemeye yaptığı nafaka itirazı kabul edilen oyuncu Ahu Yağtu, eski eşinin senaryosunu yazdığı ve başrolünde yer aldığı 2018 yapımı ‘Arif V 216’ filminde ‘Pervin’ karekterine hayat vermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x