Çalıştığı şirketten 8,2 milyon euro çalıp kayıplara karışan ve 3 yıldır aranan Yasemin Gündoğan’ın yakalandığı olayın ayrıntıları şoke etti. 

Almanya’nın en büyük soygunlarından birini gerçekleştiren, sadece Interpol’ün değil onlarca dedektifin de aradığı Yasemin Gündoğan’ın Türkiye’den Almanya’ya uçuş yaptıktan sonra yakalandığı ortaya çıktı.

Yasemin Gündoğan’ın uzun süre Çeşme ve Marmaris’te villada kaldığı da ileri sürülmüştü.

Almanya’dan 31 yaşındaki kadını bulmak için İspanyol dedektifler kiralanmıştı. Günlerce takibe rağmen Gündoğan’ın izine Türkiye’de ulaşılamamıştı.

TÜRKİYE’DEN UÇAĞA BİNDİ

Oysa Gündoğan’ın Türkiye’de aranırken, geçen salı günü Türkiye’deki bir havalimanından uçağa binip Bremen’e uçtuğu belirlendi. Bremen’e iner inmez yakalanan Gündoğan’ın avukatı ise kendisinin teslim olduğunu ileri sürdü.

EMNİYET SORUŞTURUYOR

Avrupa’nın en çok aranan isimlerinden biri olan Gündoğan’ın, Türkiye’deki havalimanından nasıl çıkış yaptığı da emniyet güçlerini alarma geçirdi. Sahte pasaport kullanmış olabileceği düşünülen Gündoğan’ın kaçışı, emniyet içinde de incelemeye alındı.

PARADAN HABER YOK

Gündoğan’ın Almanya’daki soygunda, 8,2 milyon euroyu iki çöp konteynerine doldurup dışarıya çıkardığı ve kiraladığı minibüse yüklediği belirlenmişti. Gündoğan’ın kapıları ve garajı yakınlaştığı güvenliğe açtırdığı tespit edilmişti.

Cezaevine konulan Gündoğan’ın yakalandığında üzerinde para olmadığı, Alman yetkililere paranın nerede olduğuna dair şey söylemediği de öğrenildi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x